Es dievinu Internetu, es dievinu Tv, Es dievinu 3D kino… Mūsdienu tehnoloģijas, vai tās nav aizraujošas?! Vairs negribas dzīvot nevienā citā laikā kā mūsdienās. Nav saprotams, kā tam visam normāls cilvēks, kas dzīvo savu dzīvi var izsekot līdzi?

Lai arī visu to dievinu… neesmu saaugusi ar to visu! Jā, es zinu tas pastāv. Daudz ko arī nezinu. Dažas lietas izvēlos lietot, jo tas ir ērti un uz kādu brīdi aizraujoši. Taču būt 24h I-netā nav manas dzīves piepildījums, tas liekas tukši.

Skatoties senās bildes. Domāju par saviem senčiem. Viņi prata strādāt un prata svinēt svētkus. Bildēs redzami vairāki desmiti cilvēki, teatrāli skatoties viens uz otru, vai turot glāzīti ar kko stiprāku, muzikanti vairāk vai mazāk, vai parasti lūkojoties fotoaprāta objektīvā – Lai uzrīkotu tādus svētkus, sapucētos un svinētu, bija jāstrādā! Cik zinu, daži senči bija zvejnieki, kuri uzcēla māju un prata izgatavot sev mēbeles, kuras vēl mūsdieās lietojam, citi augsta līmeņa pavāri vai dārznieki…

Tad jādomā par mūsdienām, cik sekls viss ir palicis!? Dažkārt atzīmējamie svētki neatšķiras no ikdienas. Dažkārt, pat svētkus nesvin, jo cilvēki nemāk priecāties, jo nav krietni pastrādāts, bet noslinkots.

Un attiecības, labāk cilvēki izvēlas skatīties vienatnē fimas, sēdēt i-netā, čatot ar svešieniekiem utt, nekā uzticēties kādam, kas rada gan priekus, gan bēdas, kas izkrāso pasauli, padarot to interesantu… Jo vientulība, sēžot savā i-neta profilā un čekojot jaunumus, skatoties kino romantiskas attiecības, dod mirkļa emociju. jājutās vientuļam, kas ir garlaicīgi. Būt vienam ir garlaicīgi, kad nav kam savas domas pastāstīt. Pa īstam svarīgi cilvēki var pievilt, bet nekad neatstās un nepametīs vienu nelaimē.

Mūsdienu interaktīvā vide nespēj aizstāt attiecības, lai arī rodasinteraktiv tāda ilūzija. Un vai nerodas zombiji, ja katrā brīvā, klusā, mierīgā brīdī, kad būtu iespējasm sakārtot domas, cilvēks ieiet i-netā vai izmanto cita veida interaktīvo vidi.

Interaktīvās vides pārlieku liela lietošana atslēdz cilvēka iekšējo pasauli – domāšanu. Lai gan ir veselīgi reizi pa reizei attiet no visa arī caur interaktīvo vidi!

Advertisements